Władysław Batkiewicz

Trener, szkoleniowiec

OOd dziecka ciekawiła mnie Przyroda, stąd też nauka w Technikum Leśnym w Tułowicach i studia na Wydziale Zootechniki Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Przez lata uczyłem się wielu naturalnych metod oddziaływania na człowieka.

Zawsze szukałem prostych sposobów na bycie szczęśliwym. Przeszedłem kilka form psychoterapii zbiorowej oraz indywidualnej. Szukałem ulgi w metodach klasycznych, alternatywnych, a także w duchowości i chciałem dzielić się z innymi swoją wiedzą. Z tej potrzeby powstała grupa wsparcia dla osób chorych na raka – Klub Aktywnego Pacjenta, którą prowadziłem przez 5 lat w Gliwicach w latach 90-tych ubiegłego wieku. Tam kilkakrotnie widziałem zwycięstwo nad chorobą dzięki sile ducha, modlitwie i motywacji do życia.

Ponieważ zafascynował mnie organizm człowieka, podjąłem decyzję, aby pod koniec 4 dziesiątki życia rozpocząć studia na Wydziale Fizjoterapii w Beskidzkiej Wyższej Szkole Umiejętności.

Podczas pobytu we Francji spotkałem się z Mikrokinezyterapią, metodą rehabilitacyjną skierowaną do lekarzy i fizjoterapeutów. Nauki pobierałem u samego Daniela Grosjean, autora Mikrokinezyterapii. Porwała mnie jego filozofia podejścia do problemów zdrowotnych człowieka. Po kilku latach nauki we Francji oraz Szwajcarii, zostałem wykładowcą tej metody i obecnie nauczam jej w Polsce oraz na Ukrainie.

Ukraina była kolejnym przystankiem na drodze mojego życia. Na Uniwersytecie Medycznym we Lwowie, profesor nauk medycznych Łukjan Andrijuk, Dziekan Katedry Rehabilitacji i Medycyny Alternatywnej zaraził mnie chęcią nauki terapii trzewi. Zdobyta wiedza i własne doświadczenia zaowocowały napisaniem książki pod tytułem „Starosłowiański Masaż Brzucha”. Pod tą samą zacząłem prowadzić kursy.

Dorobek życia pozwolił mi na znaczne rozszerzenie technik terapeutycznych, w wyniku czego powstała Funkcjonalna Terapia Trzewi.

Kontakt z Instytutem HeartMath ze Stanów Zjednoczonych, współpracującym na stałe z NASA i Katedrą Empatii na Uniwersytecie Stanforda dał mi wiedzę i podstawy naukowe, potwierdzone w trakcie wielu badań w warunkach laboratoryjnych przez pracowników tego Instytutu. Badania dotyczyły pola elektromagnetycznego i potężnej siły, jaka tkwi w sercu każdego człowieka. Efektem połączenia wieloletnich zainteresowań własnych, było wprowadzenie do programu Funkcjonalnej Terapii Trzewi prostych technik pozwalających na szybkie wyciszenie i znaczne zwiększenie pola elektromagnetycznego kursantów.

Marzenia na najbliższych kilka lat dotyczą badań naukowych, które potwierdzą skuteczność nauczanych podczas kursu technik. W moich dalszych marzeniach trzymam w ręku własną pracę doktorską.

Głęboko wierzę, iż to nie jest jeszcze kres moich pasji. Niektóre dojrzewają w ciszy i czekają na swój czas.

Ze skrzydłami dopiętymi do ramion przez Renatkę z nadzieją i ufnością patrzę w przyszłość.

Renata Batkiewicz

Organizator kursów, manager

S Skuteczny menedżer z wieloletnim doświadczeniem w polskich i międzynarodowych korporacjach finansowych. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na Wydziale Ekonomii oraz Wyższej Szkoły Bankowej. Od czterech lat Sędzia Ogólnopolskiego Konkursu PNSA. Od wielu lat związana z Wielkopolskim Klubem Kapitału, gdzie aktywnie uczestniczy w różnych inicjatywach dla przedsiębiorców, od roku 2017 – Lider Wielkopolskiego Klastra Medycznego i autorka artykułów w biuletynie WKK. Organizator comiesięcznych Wykładów pro-zdrowotnych pod nazwą „Zdrowe Środy” z ciekawymi ludźmi, fachowcami w swojej branży, którzy dzielą się swoją ogromną wiedzą, pasją, doświadczeniem i praktycznymi poradami, propagującymi zdrowy styl życia.

Obecnie prowadzi własną firmę konsultingowo – szkoleniową ATAO, jest polskim Partnerem niemieckiej Firmy BEMER, która w oparciu o przełomowe odkrycia rozwija Fizyczną Terapię Naczyniową, wspomagającą najważniejsze mechanizmy regulacyjne organizmu oraz Propagatorką Amerykańskiego Instytutu HeartMath, gdzie za pomocą aparatu emWave Pro, podpiętego pod specjalny program komputerowy prowadzi obserwacje związane z koherencją serca (HRV).

Organizuje liczne kursy i szkolenia z zakresu Funkcjonalnej Terapii Trzewi na bazie Starosłowiańskiego Masażu Brzucha i Mikrokinezyterapii. Po uzyskaniu Certyfikatów II-stopniowego Kursu w Kijowie, prowadzi Kursy Vacuterapii.

W moich licznych działaniach – zawodowych, prywatnych i charytatywnych, kibicuje mi wspaniały mąż, cudowna rodzina i wierni przyjaciele, a przyjemności czerpane z podróży, literatury, muzyki oraz dobrej, zdrowej kuchni – umilają mój wolny czas. Jestem przekonana, że wiele osób podziela moje aspiracje dotyczące profilaktyki zdrowotnej, naturalnych metod leczenia oraz zdrowego stylu życia i przyłączy się do pozytywnych zmian w najbliższym otoczeniu, zaczynając od siebie i swoich najbliższych”