Ucząc się Mikrokinezyterapii poznasz:
Usystematyzowany sposób zbierania ważnych z terapeutycznego punktu widzenia informacji za pomocą najdoskonalszego narzędzia diagnostycznego – Twoich rąk.
Bazujący na embriologii nowatorski podział mięśni, stanowiący podstawę metody.
Oryginalną, autorską metodę szybkiego i precyzyjnego diagnozowania dysfunkcji mięśniowej w zależności od etiologii, przyczyny, jaka ją wywołała: fizycznej, środowiskowej lub emocjonalnej.
Będziesz w stanie, bazując na badaniu palpacyjnym tkanki skórnej i mięśniowej, określić rodzaj „rany emocjonalnej”, zapisanej na poziomie tkanek ciała.
Różnorodne, w zależności od przyczyny, techniki usuwania bólu, sztywności mięśniowej, rozluźniania stawów kręgosłupa, jak i obwodowych oraz poprawę funkcjonowania narządów wewnętrznych.
Poprzez pracę na miękkich tkankach ciała będziesz w stanie przynieść pacjentowi ulgę w jego cierpieniu fizycznym jak i emocjonalnym lub pozwolić na konfrontację z przeżyciami wypchniętymi do podświadomości, a wywołującymi różnego rodzaju problemy somatyczne.
Dostaniesz do ręki nowe, proste w praktyce a jednocześnie bardzo skuteczne narzędzie terapeutyczne, które pozwoli Ci wyleczyć wiele problemów, z którymi nie radziłeś sobie dotychczas lub uzupełni i wzbogaci stosowane przez Ciebie metody.
DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST KURS?
- Kursy Mikrokinezyterapii skierowane są do lekarzy, fizjoterapeutów i wykształconych masażystów.
- Kursy prowadzone są w grupach od 6 do 24 osób
- Te Kursy odbywają się w określonych Modułach, w zależności od poziomu wiedzy. Istnieją moduły A, B, C, NP1, NP2, NP3, E1, E2, E3. Każdy uczestnik indywidualnie określa, do jakiego poziomu wiedzy chce lub może dojść. Moduły należy „zaliczać” w wymienionej kolejności – są zdefiniowane w sposób mierzalny.
ODBIORCY KURSU
W kursie mogą uczestniczyć: lekarze, fizjoterapeuci (magistrowie, licencjaci i technicy), technicy masażyści oraz studenci fizjoterapii (ostatni rok studiów)
PROGRAM KURSU
Szczegółowe informacje o modułach oraz program kursu znajdziesz na stronie -> mikrokinezyterapia.org/program_kursow.php
Informacje o modułach:
Obejmuje 18 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych.
W programie:
- Podstawowe pojęcia i definicja Mikrokinezyterapii.
- Embriologia – rozwój i budowa zarodka, listki zarodkowe – ektoderma, mezoderma (przyosiowa, boczna, pośrednia) i endoderma.
- Pojęcie rytmów życiowych.
- Zasady mikropalpacji: postawa ciała, techniki pracy dłońmi.
- Dwa podstawowe typy urazów mięśniowych: pourazowe i „nerwowe” i sposoby ich leczenia.
- Podział mięśni mezodermy przyosiowej (osiowe, przyosiowe, podłużne), pochodzących embriolologicznie z szyjnego, piersiowego, lędźwiowego i ogonowego odcinka kręgosłupa.
- Diagnostyczne strefy skórne – mapy ciała mięśni pochodzących z mezodermy przyosiowej, występujące na tułowiu i kończynach dolnych.
- Patologie w/w mięśni.
- W części praktycznej: leczenie bolesności i sztywności pourazowej w/w mięśni, mające bezpośredni i pośredni wpływ na kondycję kręgosłupa oraz miednicy.
obejmuje 18 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych.
W programie:
- Budowa czaszki, przyporządkowanie kości czaszki do trzech kręgów czaszkowych.
- Mięśnie głowy pochodzące z mezodermy przyosiowej. Diagnostyka urazów i leczenie.
- Budowa i rozwój mezodermy bocznej: somatopleura i splanchnopleura.
- Podział i budowa 12 grup mięśniowych (dróg) przypisanych do poszczególnych kręgów kręgosłupa piersiowego i trzech grup mięśniowych przypisanych do odcinka lędźwiowego.
- Przyporządkowanie narządów wewnętrznych do określonych grup mięśniowych (dróg).
- Diagnostyka stanu mięśni prążkowanych tułowia i kończyn oraz mięśni gładkich narządów wewnętrznych.
- Patologie grup mięśniowych i narządów wewnętrznych.
- W części praktycznej: leczenie w/w mięśni, mających bezpośredni wpływ na poprawę funkcjonowania narządów wewnętrznych oraz rozluźniania stawów obwodowych.
obejmuje 18 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych
W programie:
- „Łuki skrzelowe” czyli grupy mięśniowe (drogi) głowy wraz z odpowiadającymi narządami wewnętrznymi (gruczołami wydzielania wewnętrznego), pochodzące z mezodermy bocznej. Diagnostyka i leczenie.
- Układ moczowo – płciowy pochodzący z mezodermy pośredniej. Rozwój embriologiczny, podział na grupy. Połączenia powięziowe narządów układu moczowo – płciowego z kośćmi i kręgosłupem. Diagnostyka i leczenie.
- Embriologiczny rozwój układu nerwowego. Budowa i rozwój ektodermy.
- „Uraz nerwowy” – definicja, budowa nerwu. Przyczyny zakłócenie przesyłu impulsów nerwowych oraz wynikające z tego patologie.
- Nauka badania palpacyjnego „urazów nerwowych” na poziomie naskórka.
- Ewolucja rozwoju układu nerwowego na poziomie: robaków, bezkręgowców, kręgowców, układu przywspółczulnego, układu współczulnego, kory dawnej, kory starej, kory nowej, ich odpowiedniki w układzie nerwowym człowieka.
- Diagnostyczne mapy poszczególnych etapów rozwoju układu nerwowego na poziomie naskórka.
- W części praktycznej: techniki diagnostyki i leczenia „urazów nerwowych” mięśni prążkowanych oraz mięśniówki gładkiej narządów wewnętrznych.
obejmuje 18 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych.
W programie:
- Embriologia, rozwój i budowa endodermy.
- Definicja „blizny patogennej”
- Formy i rodzaje mikropalpacji.
- Metody diagnostyki błon śluzowych narządów wewnętrznych.
- Diagnostyka urazów powstałych na skutek działania zewnętrznych czynników agresyjnych: toksyny, związki chemiczne, wirusy, bakterie, wibracje, obstrukcje.
- Techniki leczenia urazów powstałych pod wpływem w/w czynników.
- Pojęcie Ciała Pierwotnego od I do IV, strefy diagnostyczne.
- Podział urazów w zależności od czasu oddziaływania czynnika agresywnego – „szybkie” i „wolne”
- Pojęcia stadiów rozwoju i cykli rozwoju
obejmuje 18 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych.
W programie:
- Embriologia, implantacja zarodka, powstawanie i budowa błon płodowych.
- Techniki badania palpacyjnego.
- Powstawanie, diagnostyka i leczenie „blizn patogennych” powstałych pod wpływem czynników emocjonalnych.
- Klasyfikacja „ran emocjonalnych”, ich diagnostyka i korekcja „śladów” zapisanych w pamięci ciała na poziome różnorodnych tkanek.
- Wpływ różnego rodzaju rodzajów traum emocjonalnych na powstawanie zaburzeń narządów wewnętrznych i dysfunkcji mięśniowych oraz sposoby ich leczenia
Egzamin praktyczny
Są dwa stopnie egzaminu, pierwszy jako podsumowanie modułów A, B i C i drugi jako podsumowanie modułów P1 i P2. Egzamin poprzedzony jest podsumowaniem przerobionego materiału. Po zdanym egzaminie zostaje wydany Certyfikat Centrum Kształcenia Mikrokinezyterapii z siedzibą w Point a Mousson we Francji. Certyfikat jest dokumentem potwierdzającym znajomość teorii i praktyki na odpowiednim poziomie. Nazwisko terapeuty wraz z numerem Certyfikatu zostaje umieszczone na międzynarodowej liście Mikrokinezyterapeutów.
ORGANIZATOR
Oficjalnym Organizatorem Kursów FTT, SMB i Mikrokinezyterapii jest Firma ATAO Renata Batkiewicz
WEŹ UDZIAŁ W SZKOLENIU
Zadzwoń 730 666 736
Napisz: kontakt@funkcjonalnaterapiatrzewi.pl
Lub skorzystaj z formularza: